T260XW02 VU

| Panel Model | T260XW02 VU |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,26.0 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T260XW02 VU Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AMVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 575.769×323.712 mm |
| Outline | 626×373×44.6 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 11%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 3000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 6.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 pcs CCFL |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO T260XW02 VU.
AUO T260XW02 VU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T260XW02 VU pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T260XW02 VU or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T260XW02 VU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO T260XW02 VU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T260XW02 VU pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T260XW02 VU or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T260XW02 VU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T260XW02 VU"
- AUO T260XW02 VU
- T260XW02 VU datasheet
- T260XW02 VU image
- T260XW02 VU price
- T260XW02 VU distributor

